Yerebatan Sarnıcı

 

HABERLER

Haberler ve Duyurular

Kültür ve sanat şehri olan İstanbul, birbirinden güzel müzeleri ile İstanbul’un kültürüne önemli katkılar sağlıyor. İstanbul’un önemli kültürel imgesi olmuş “Yerebatan Sarnıcı, Şerefiye Sarnıcı, Miniatürk, Panorama 1543” müzeleri de bu katkı ile www.istanbulmuzeleri.gov.tr içerisinde yer alıyor.
İBB Kültür AŞ müzeleri olan Yerebatan Sarnıcı, Miniatürk ve Panorama 1453 Tarih Müzesi’nde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel indirim uygulanıyor.
Çocuklarının yarıyıl tatilini daha verimli geçirmesini isteyen veliler için en cazip alternatiflerden birisi kuşkusuz Yerebatan Sarnıcı.
Afrika ülkeleri ile eğitim ilişkilerinin geliştirilmesi amacıyla Çırağan Sarayı’nda düzenlenen, “Türkiye – Afrika Eğitim Bakanları Konferansı” için İstanbul’a gelen heyet Yerebatan Sarnıcı’nı ziyaret etti.
İBB Kültür A.Ş., 27 Nisan’da açılışı yapılan fuarda 29 Nisan tarihine kadar Hilton Bosphorus İstanbul Convention & Exhibition Center‘da Heritage İstanbul Restorasyon, Arkeoloji ve Müzecilik Teknolojileri Fuarı’nda ziyaretçilerini ağırlayacak.
Yerebatan Sarnıcı, bin 500 yıl sonra ilk kez kapsamlı bir restorasyona girdi.